Eğitmenler

Eğitim Kadromuz

Nilüfer Akdeniz
Bale

1967 Yılında İstanbul’da doğmuştur. Dört yaşında Yıldız Alpar Bale Okulunda eğitimine başlayıp ilk orta ve lise eğitimi boyunca bale eğitimine devam etmiş ve bu okuldan başarıyla mezun olmuştur. Bu arada RAD ( Royal Akademy of Dance) tarafından düzenlenen bir çok kurs ve seminer çalışmalarına katılmış, Intermediate sınavını geçerek tüm dünyada öğretmenlik yapma yetkisi veren TEACHING CERTIFICATE programına girmiştir. Üç yıl süren bu program süresi sonunda 2002 yılında düzenlenen sınavları geçerek sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Balede Bursa’da sertifikalı olarak eğitim veren tek öğretmendir. İstanbul’da uzun yıllar Özlem Güzel Bale Okulunda öğretmenlik yapmış, ayrıca bir çok anaokulu ve kolejlerde çalışmıştır. 1998 yılında Bursa’ya gelen Nilüfer Uğur Akdeniz, üç yıl Magic Point Ballet School’da bale öğretmenliği yapmış, 2002 yılında Özel Nilüfer Uğur Bale Kursu’nu kurmuştur. Uzun yıllardır Bursalı öğrencilerini bale ile tanıştıran, eğitim birikimini öğrencileri ile paylaşan Nilüfer Uğur Akdeniz evli ve bir çocuk annesidir.

Aygül Ünen
Bale

1978 yılında Bursa’da doğdu. 1983 yılında Özel Neriman Bale Kursunda bale eğitimine başladı. İlköğretim ve lise yılları boyunca bale eğitimine devam etti. 1996 yılında Uluabatlı Hasan Anadolu Lisesinden mezun oldu ve üniversite öğrenimi için Ankara Özel Başkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne kayıt oldu. Üniversite yıllarında Özel Görsel Bale Kursuna devam etti. 2004 yılında İngiliz Kraliyet Dans Akademisi (Royal Academy of Dance)’nin mezuniyet sınavlarını başarıyla geçerek bu kuruma bağlı olan özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda öğretmenlik yapmaya başladı. 2009 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş koreografi Ayfer Zeren’in kursta verdiği derslere asistan öğretmen olarak katıldı. Aygül ÜNEN halen Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda kurum müdürü ve öğretmen olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Buse Uğur
Modern Dans

1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Bursa’ya yerleşmiş; orta ve lise öğrenimini Namık SÖZERİ kolejinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Modern Dans bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Aynı zamanda Özel Nilüfer Uğur Bale kursundan ve Royal Academy’den Uluslararası Intermediate sertifikası alarak eğitmen ünvanını almıştır. Buse UĞUR aynı zamanda fotoğrafçılık ve moda tasarımı ile ilgili çalışmalarda yapmaktadır.

Ege Nur Türker
Piyano, Yan Flüt

15.12.1993 Bursa’da doğdu. Bale eğitimine 1998 yılında Nilüfer Uğur Akdeniz ile Magic Point Ballet School’da başladı. İlköğretim ve lise yılları boyunca RAD (Royal Academy of Dance) tarafından düzenlenen sınavlara Nilüfer Uğur Akdeniz ile hazırlandı. 12 yıllık bale eğitimini tamamlayarak M.E.B tarafından mezuniyet diploması aldı ve bu diplomayla bale öğretmenliği yapabilmektedir. Bale eğitiminin yanında 2003 yılında Filiz Basut ile piyano dersleri alarak The Associated Board of the Royal School of Music (ABRSM) sınavlarına hazırlandı. Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin müzik bölümünden mezun oldu. Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü ikincilikle bitirerek 2016 yılında mezun oldu. Orff Schulwerk yaklaşımının seminer ve eğitimlerine katılmaktadır.  Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda asistan bale öğretmeni ve piyano – yan flüt öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Damla Balbınar
Bale

1998 yılında Bursa’da doğdu. Baleye 2004 yılında Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda başladı. İlköğretim ve lise hayatı boyunca Nilüfer Uğur Akdeniz ile RAD (Royal Academy of Dance) sınavlarına hazırlandı. Şu an Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde okuyor. Aynı zamanda Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda asistan öğretmen olarak görev almaktadır.

Yulya Mutlu
Bale, Jazz Dance, Hiphop

1982 yılında Rusya’nın İgarka şehrinde doğru. 1984’te Ukrayna’ya taşındı. 5 yaşında iken Yagotin şehrindeki bale okuluna başladı. 1987’de Kiev’de Veliko Oleksandrivka sanat okulunda 8 sene Vagonova sisteminde eğitim gördü ve diploma aldı. 1999’da Kiev Devlet Estrad ve Sirk kolejine başladı. Koro-balet artisti, pop dans topluluğu, tiyatro ve operet dans topluluğu eğitimlerini aldı. 2003’te mezun olduktan sonra Güney Kore Seul’de Lotte World’de çalıştı. 2009’da Türkiye’ye yerleşti. 2014’te Tunç Siper okullarında bale öğretmenliği yaptı. 2015’te My Gym’de spor öğretmenliği yaptı, 2017’de ise Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda bale-jazz dance ve hiphop eğitmeni olarak eğitim vermektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Meltem Merve Günaydın
Pilates, Reformer Pilates

2007-2011 Dumlupınar Üniversitesi Aizonai Dans Topluluğu’nda dans eğitimi aldı. 2012 yılında Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 5 ay pilates ve zumba eğitmenliği yaptı. 2013-2014 İstanbul Beylikdüzü B-fit spor merkezinde pilates eğitmenliği yaptı. 2016 yılında Uluslararası Pilates Federasyonu (IPF) matwork 1 ve reformer pilates 1 eğitmenlik sertifikası aldı. 2017 yılında Özel Nilüfer Uğur Bale Kursu grup pilates (matwork) ve reformer pilates eğitmenliğine başladı.

Begüm Şentürk
Bale

20.06.1999 tarihinde Bursa’da doğdu. 2004 yılında bale eğitimine başladı. İlköğretim ve lise hayatı boyunca bale eğitimine devam etti.
2015 yılında latin dans eğitimi almaya başlayarak uluslararası yarışmalara katıldı ,festivallerde eğitmen ve performer olarak görev aldı halen lisanslı sporculuğuna devam etmekte.
2017 yılında Uludağ Üniversitesi -Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimine başladı.
2018 yılında Özel Nilüfer Uğur Bale Kursunda staj görmeye başladı ve halen asistan bale öğretmeni olarak görev almaktadır.