Hakkımızda

Özel Nilüfer Uğur Bale Kursu

01.ÖZEL NİLÜFER UĞUR BALE KURSU

2002 yılında kurulan kursumuz baleye gönül vermiş minik kalplerle buluşmaya devam ediyor.

1999’da Namık Sözeri Okulları bünyesindeki Magic Point Ballet School‘u kuran Nilüfer Uğur oradaki 3 yıllık başarılı çalışmalarının ardından kendi kursunu açarak eğitim öğretim hayatında yeni bir başlangıç yapmıştır.

02.MİSYON

Kursumuzun amacı, öğrencilerimizi estetikle tanıştırmak, görsel zekalarını geliştirmek, beden zihin ruh birlikteliği çerçevesinde kendini ifade yollarını disiplinli bir şekilde öğretmek ve kişilik gelişiminde ilk aşamayı sağlamaktır.

Bu anlayışla eğitim veren kursumuzda bilimsel temelleri olan veriler ışığında Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla birlikte Royal Academy of Dance sistemini uygulamaktayız. Dünyanın 125 ülkesinde uygulanmakta olan bu sistemle öğrencilerimiz uluslar arası standartlarda bale eğitimi almaktadırlar. Bu doğrultuda duyarlı, bilinçli, sanatsever, algılaması ve dans altyapısı güçlü amatör ve profesyonel bireyleri dünya sanat eğitimi ile paralel yetiştirmekteyiz. Eğitmenlerimiz İngiliz Kraliyet Akademisi tarafından tescilli uluslar arası öğretmenlik sertifikasına sahiptir.

03.VİZYON

İyi bir bale eğitimi için öğrencilerin klasik bale dersleriyle birlikte solfej, ritim, modern dans, bale tarihi, dekor kostüm derslerininde planlanmış olması gerekir.

Bu amaçla öğrencilerimiz yaşları ve gelişimleriyle paralel olarak bu eğitimleri almaktadırlar. Yoğun ders programlarının ve yapılan çalışmaların en büyük amacı, doğru bir sanat eğitimi ve sahnedir. Bu amaçla öğrencilerimiz, eğitim ilkeleri ve yüksek sanat düşünceleriyle oluşturulan resitallerle çalışmalarını sahneye taşımakta ve profesyonel sanatçılık süreçlerindeki en önemli derslerini görmüş olmaktadırlar.